Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Na czym polega zabieg nićmi liftingującymi?

Zabieg nićmi liftingującymi jest stosunkowo często wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to nieinwazyjny i bezpieczny sposób na odmłodzenie skóry, poprawę jej jakości, sprężystości, jędrności i ogólnego wyglądu. Zalecany jest szczególnie osobom, które zauważają u siebie pierwsze efekty procesów starzenia.

Specyfika zabiegów nićmi liftingującymi

W medycynie estetycznej nici były wykorzystywane do zabiegów już od wielu lat. Obecnie jednak stosowane są tzw. mikronici, które zapewniają jeszcze lepsze efekty. Czas wchłaniania nici gładkich wynosi średnio 12-18 miesięcy, ale niektóre wchłaniają się nawet do 2 lat. Możliwe jest zastosowanie również nici z haczykami lub stożkami, które zapewniają dodatkowy efekt podniesienia skóry, przez co stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny. Wszystkie nici wykorzystywane podczas zabiegów są całkowicie wchłaniane przez organizm i nie powodują żadnych reakcji alergicznych. Mogą być wykonane z polidioksanonu, kwasu mlekowego i glikolowego lub polikaprolaktonu.

Nici liftingujące stosowane są głównie podczas zabiegów twarzy (czoło, żuchwa, linia brwi, policzki), ale również w przypadku innych części ciała, m.in. dekoltu, brzucha, szyi, pośladków, piersi i ramion. Mają one na celu aktywowanie naturalnych procesów regeneracji zachodzących w skórze, a jednocześnie wzmocnienie struktury skóry. Z ich zastosowaniem można nie tylko poprawić ogólny wygląd skóry, ale nawet skorygować rysy twarzy. Z tego też powodu jest to ciekawa alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Sam zabieg nie jest długi, najczęściej trwa od 30 minut do godziny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, po czym możliwe jest wprowadzenie nici z zastosowaniem bardzo cienkich igieł. Igły są wyciągane ze skóry, natomiast nici w niej pozostają aż do późniejszego wchłonięcia.

Pierwsze efekty można zauważyć już po 2-3 tygodniach. Przez ten czas nici układają się odpowiednio pod skórą. Warto w tych pierwszych tygodniach uważnie kontrolować mimikę twarzy i zrezygnować z najbardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, takich jak np. masaże, peelingi.

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję