Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Laser Encore

Laser frakcyjny Encore Active FX Deep FX
(terapia pomostowa-bridge therapy)

Starzejąca się skóra twarzy, bruzdy, zmarszczki, przebarwienia posłoneczne czy te pojawiające się z wiekiem to problemy, z którymi zmaga się większość z nas. Blizny – w szczególności blizny potrądzikowe -nie dotyczą wszystkich, ale wielu z nas spędzają sen z powiek. To nie tylko problem natury estetycznej. Obecność blizn w postaci nierówności czy miejscowych zagłębień sprawia, że tracimy pewność siebie nie tylko w życiu prywatnym, ale często zawodowym. Sprawia to, że coraz większa liczba aktywnych osób poszukuje sposobu na pozbycie się tego defektu czy odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry. Obecnie wiele systemów laserowych oferuje terapię blizn potrądzikowych, jednak tylko niektóre z nich dają oczekiwany efekt. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów firma Lumenis stworzyła obecnie najskuteczniejszy i najbardziej wszechstronny laser frakcyjny CO2 Encore Deep FX i Active FX , którego efektywność przy energii pojedynczego impulsu 225mJ i mocy 60W na rynku światowym jest nieporównywalna z żadną z innych dostępnych technologii laserowych.

Lumenis UltraPulse Encore jest jedynym laserem CO2 o niezwykle krótkim, subnanosekundowym czasie narastania impulsu. Wysoka energia krótkiego impulsu o czasie trwania poniżej 2 msek osiągająca w maksimum 225 mJ przy mocy 60 W, z szybkością powtarzania impulsu do 1000 Hz w połączeniu z dwoma skanerami frakcyjnymi o różnej charakterystyce stanowi unikatowe osiągnięcie w kontrolowanym, powtarzalnym, minimalnie inwazyjnym oddziaływaniu na tkankę.

W odniesieniu do osiąganych rezultatów okres gojenia jest stosunkowo krótki w porównaniu z innymi laserami i inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Efekty zabiegu jak : redukcja blizn potrądzikowych, poprawa napięcia i owalu  skóry twarzy,  likwidacja przebarwień czy zmarszczek wokół ust i oczu są niezwykle skuteczne i trwałe.

Wyjątkowość technologii lasera Encore Active FX Deep FX polega na wykorzystaniu tzw. terapii pomostowej  tzn. połączeniu obu skanerów frakcyjnych podczas jednej sesji w celu uzyskania unikalnych  rezultatów. Energia lasera jest dostarczana w sposób frakcyjny. Oznacza to, że działając w sposób wybiórczy tworzy siatkę „nakłuć” ,które wywołują powstanie mikroskopijnych stref przegrzania termicznego w skórze- jednocześnie pozostawiając „pomosty” nienaruszonej tkanki. Takie oddziaływanie znacznie przyspiesza proces gojenia i minimalizuje ryzyko bliznowacenia. Dodatkowo efekt ablacyjny (odparowania tkanki) indukuje procesy regeneracji w skórze. Wywołane działaniem lasera mikrouszkodzenia powodują samoistną, naturalną, trwałą poprawę stanu skóry poprzez regenerację kolagenu następującą stopniowo przez okres kilku miesięcy po zabiegu.

encore0000Skaner DeepFX wykorzystuje bardzo wąską wiązkę światła lasera usuwając pasmo (głęboki kanał) tkanki w głąb warstw skóry – nawet do 4-5mm czyli najgłębszy z dostępnych na rynku. Kolumny silnie podgrzanej skóry o różnym rozmiarze i głębokości, intensywnie stymulują  wzrost nowego kolagenu wywierając pozytywny wpływ na głębokie zmarszczki czy przerastające blizny.

encore0

encore00000Skaner Active FX używa szerszej wiązki światła lasera w leczeniu górnej warstwy skóry właściwej w celu usunięcia niepożądanej tkanki oraz pigmentacji. Możliwość regulacji gęstości energii od 5% do 300% pokrycia skóry podczas jednego „przejścia”, pozwala osiągnąć spektakularne efekty terapeutyczne od delikatnej mikro ablacji poprzez głęboką termo ablację i przebudowę skóry.

Zastosowanie terapii pomostowej pomiędzy poszczególnymi skanerami frakcyjnymi pozwala uzyskać doskonały efekt w zabiegach terapii blizn po trądzikowych, przebarwień czy odnowy skóry przy możliwie najkrótszym czasie gojenia   i szybkiego powrotu do pełnej aktywności życiowej.

Przykładowo:

 • usunięcie powierzchniowego przebarwienia wymaga jednego zabiegu przy czasie gojenia 2-4 dni,
 • drobne zmarszczki wymagają jednego zabiegu i czasu gojenia 3-5 dni,
 • blizny i głębokie przebarwienia z głęboką regeneracją skóry wymagają czasu gojenia 4-7dni,
 • zabieg trwałej radykalnej przebudowy skóry z rekonstrukcją włókien kolagenowych, wypłycaniem głębokich zmarszczek, usuwaniem blizn i przebarwień oraz trwałej regeneracji kolagenu wymaga jednego zabiegu i czasu gojenia 7-10 dni.

Efekty zastosowania lasera Encore Active FX, Deep FX

encore1 encore2encore3encore4encore5encore6encore7encore8

Okres pełnego wygojenia skóry po zabiegu w dużej mierze zależy nie tylko od zastosowanej procedury, parametrów zabiegu, oczekiwanego efektu oraz indywidualnych skłonności naprawczych. Równie ważne jest właściwe postępowanie po zabiegu i wyraźne zastosowanie się do zaleceń lekarza. W tym czasie możliwym działaniem pozabiegowym mogą być: zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, a skóra może zmienić barwę na brązowy odcień. W wyniku naruszenia ciągłości naskórka dochodzi do powstania strupków, których całkowite wygojenie trwa od 5 dni  do ok. tygodnia.

www.laser-szczecin.pl

www.lumenis.com

Laser frakcyjny  Encore Deep FX i Active FX oferuje szeroki zakres zastosowań takich jak:

 • usuwanie blizn potrądzikowych
 • usuwanie blizn
 • usuwanie zmian starczych na skórze
 • odmładzanie skóry
 • poprawa zwiotczenia skóry
 • likwidacja zmian zmiany pigmentacyjnych
 • lifting laserowy powiek
 • lifting laserowy twarzy
 • lifting laserowy szyi
 • redukcja rozszerzonych porów
 • usuwanie rozstępów
 • ujędrnianie tkanek miękkich

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • choroba nowotworowa/radioterapia,
 • infekcje i stany zapalne skóry,
 • bielactwo,
 • przyjmowanie retinoidów,
 • stany zapalne skóry i aktywne infekcje skórne( bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.
fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję