Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Laser pikosekundowy Enlighten

CUTERA ENLIGHTEN III TRIPLEX

Enlighten to zaawansowana platforma laserowa, którą wyróżnia szeroki zakres zastosowania.  Precyzyjna walka z problemami jest możliwa dzięki najszerszemu a jednocześnie bezpiecznemu  zakresowi parametrów leczenia, która nie wymaga okresu rekonwalescencji. Opatentowana  technologia daje nam możliwość pracy na trzech długościach fal 532nm, 670nm, 1064nm, co daje  nam praktycznie pełny zakres absorpcji barw – co oznacza, że wszystkie barwniki w skórze mogą  być usunięte.

Laser Enlighten™ trzeciej generacji jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej  wszechstronnym medycznym systemem laserowym pracującym zarówno w technologii piko- sekundowej jak i nano-sekundowej. Ultrakrótkie, pikosekundowe impulsy oraz trzy długości fali w jednym urządzeniu pozwalają nam na uzyskanie rezultatów do tej pory nieosiągalnych.  Enlighten™ jest niezwykle skutecznym narzędziem do usuwania tatuaży w najszerszej jak dotąd  gamie kolorystycznej, przy mniejszej niż dotychczas liczbie zabiegów. Cutera Enlighten III pozwala osiągać efekty również tam gdzie inne systemy okazały się nieskuteczne – usuwając np.cienie – pozostałości tatuaży.

PICO MLA BY ENLIGHTEN – głębokie odmładzanie , leczenie blizn i rozstępów

Pico MLA by Enghliten jest najsilniejszym na rynku laserem pikosekundowym, a jego możliwości znacznie poszerza soczewka frakcyjna (MLA – Micro Lens  Array), pozwalając na zwiększenie  głębokości terapii i jednoczesne zmniejszenie jej inwazyjności.

Terapia Pico MLA wykorzystywana  jest do głębokiego odmładzania i ujędrniania skóry oraz terapii rozstępów i blizn zanikowych.

PICO GENESIS BY ENLIGHTEN – rozjaśnienie, odmłodzenie skóry

Pico GENESIS by Enlighten jest nowatorskim zabiegiem pozwalającym na jednoczasowe  usuwanie przebarwień, plam słonecznych (melazmy) i głęboką rewitalizację skóry. Zabieg  przeznaczony jest dla pacjentów oczekujących wysokiej skuteczności i komfortowej – całkowicie  bezbolesnej – procedury oraz nie mogących pozwolić sobie na rekonwalescencję. Skutecznie – Delikatnie – Przewidywalnie – Szybko.

Zabieg PICO GENESIS by Enlighten™ sprawia, że skóra staje się gładka, rozświetlona i  jaśniejsza. Poszerzone pory znikają, zmarszczki ulegają spłyceniu .  PICO GENESIS wykorzystuje najnowszą technologię impulsu pikosekundowego w różnych  długościach fali, która poprzez unikalne zjawisko fotomechaniczne generuje w tkankach

intensywną przebudowę i regenerację – bez niepotrzebnych uszkodzeń termicznych  charakterystycznych dla dotychczas stosowanych laserów. Tym samym po zabiegu PICO GENESIS pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może powrócić niemal natychmiast do aktywności zawodowej. Dodatkowo zabiegi są niebolesne i krótkie.

PICO + NANO BY ENLIGHTEN –  laserowe usuwanie tatuażu

Enlighten wykorzystuje niezwykle krótkie, pikosekundowe impulsy lasera o dużej mocy, które szybko i skutecznie rozbijają cząsteczki barwnika w tatuażu. ‚Pikosekunda’ to jednobilionowa część sekundy (10-12) – 1000 razy krótsza od ‚nanosekundy’ stosowanej w dotychczasowych laserach do usuwania tatuaży. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko foto- mechaniczne, powstawania fali uderzeniowej mechanicznie rozbijającej cząsteczki barwnika.

Zastosowanie aż trzech długości fali lasera Enlighten pozwala na różną głębokość penetracji i oddziaływanie na wszystkie barwy tatuażu , tym samym zapewniając możliwość bezpiecznego usunięcia różnobarwnych tatuaży w każdej lokalizacji. Badania naukowe, liczne publikacje oraz praktyka kliniczna potwierdzają , że lasery pikosekundowe skuteczniej, bezpieczniej i  bardziej komfortowo usuwają tatuaże oraz wymagają mniejszej liczby zabiegów niż dotychczas  stosowane lasery nanosekundowe ( Qswitch).

Laserowe usuwanie tatuaży oparte jest na serii kilku zabiegów, podczas których tatuaż ulega  stopniowemu rozjaśnieniu. Energia impulsu laserowego powoduje rozbicie cząstek barwnika na  coraz mniejsze elementy, które następnie mogą być pochłonięte i wydalone przez organizm – w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych.

Barwniki stosowane w tatuażach znajdują się na różnych głębokościach skóry właściwej. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru tatuażu, wielkości cząstek, oraz grubości – głębokości tatuażu. Tatuaże amatorskie z uwagi na płytsze położenie barwnika w skórze wymagają mniejszej ilości zabiegów, natomiast profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje  duża gęstość i silne pigmenty oraz występowanie różnych kolorów, wymagają kilku nawet do kilkunastu zabiegów.

REAKCJA SKÓRY PO ZABIEGACH

Pico GENESIS – poza przejściowym zaczerwienieniem i ściemnieniem przebarwień, nie wymaga  rekonwalescencji. Mogą pojawić się grudkowate zmiany przypominające trądzik ,podrażnienie i  ustępujące po 1-3 dniach. Zalecamy intensywne nawilżanie, stosowanie preparatów do pielęgnacji  skóry, dedykowanych po zabiegach laserowych, oraz preparatów z filtrami UV.

Pico MLA – zabieg stosowany w terapii blizn, rozstępów i wiotkości skóry . Wkrótce po zabiegu  widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk oraz punktowe wybroczyny a także mogą wystąpić  przejściowe punktowe krwawienie. Gojenie trwa 1-4 dni, a zaczerwienienie i uszkodzenia naskórka  przechodzą w przemijające ściemnienie naskórka i rumień.Zalecamy intensywne nawilżanie,  stosowanie preparatów do pielęgnacji skóry , dedykowanych po zabiegach laserowych, oraz

preparatów z filtrami UV.

USUWANIE TATUAŻY/MAKIJAŻU PERMANENTNEGO – w zależności od rodzaju tatuażu/makijażu, a także okolicy poddanej zabiegowi i intensywności zabiegu występuje obrzęk i zaczerwienienie, strupki, pęcherzyki wypełnione płynem, punktowe krwawienie. W procesie  gojenia pozostaje rumień, który może utrzymywać się kilka tygodni. Czas gojenia 2-10 dni.Zalecenia są zawsze dobierane indywidualnie do danego pacjenta .

Wskazania

 • usuwanie powierzchniowych i głębokich zmian barwnikowych,
 • usuwanie trudnych zmian typu melasma/ostuda,
 • redukcja blizn,
 • leczenie rozstępów,
 • leczenie fotostarzenia skóry,
 • głęboka rewitalizacja i i przebudowa skóry,
 • usuwanie tatuażu we wszystkich kolorach,
 • usuwanie tatuaży pourazowych,
 • usuwanie makijażu permanentnego

 

Przeciwskazania

 • ciąża,
 • leki oraz zioła fotouczulające,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu ( grzybicze, wirusowe, bakteryjne),
 • leczenie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania retinoidów,
 • świeża opalenizna , balsamy brązujące, samoopalacz,
 • bielactwo,
 • łuszczyca.
fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję