Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

PLEXR – bezoperacyjna korekta powiek

Plazmowe urządzenie PLEXR jest najnowocześniejszym osiągnięciem w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Pozwala na bezinwazyjne usuwanie zmian skórnych i jej niedoskonałości. Stanowi idealną alternatywę w leczeniu schorzeń, które dotąd mogły być poddane jedynie zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej.

Urządzenie zostało zaprojektowane na Uniwersytecie w Rzymie przez profesora Giorgio Fippi – prezesa Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Chirurgii Nieinwazyjnej oraz światowej klasy inżyniera Giancarlo Millevolte.

PLEXR jest doskonałą alternatywą dla skalpela. Skuteczność metody jest porównywana do efektów osiąganych przy zabiegach chirurgii estetycznej. Metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna. Nieodzowną zaletą PLEXR jest także jego bezpieczeństwo: nie uszkadza głębszych warstw skóry, nie powoduje krwawienia i nie wiąże się z głęboką ingerencją w tkanki.

Mechanizm działania PLEXR

Działanie urządzenia polega na występowaniu łuku elektrycznego. Skutkiem tego jest miejscowo występująca wysoka temperatura, której działanie wywołuje efekt „odparowania” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez PLEXR, jest plazma – rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz.

Plazma działa punktowo, jedynie w leczonym miejscu, bez jakiegokolwiek oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i najważniejsze, bez naruszania głębszych warstw skóry.

Efekty

 • ok 70% efektu jest widoczne natychmiast po zabiegu;
 • sam zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności;
 • PLEXR pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu;
 • zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek.

plexr_01

plexr_02

Wygląd skóry po zabiegu

Zabieg jest bezbolesny. Dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu. Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od miejsca i rozległości zmian poddawanych leczeniu.

Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że bezpośrednio po nim występuje jedynie opuchnięcie i zaczerwienienie skóry ustępujące całkowicie najczęściej po 7-15 dniach, a już na drugi dzień po zabiegu można powrócić do swoich codziennych aktywności.

Zabieg plazmowy PLEXR nie pozostawia blizn, ani innych śladów na skórze. Po zabiegu na skórze widoczne są jedynie niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, ale można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne). 2 i 3 dnia może, choć nie musi, wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi.

W okresie po zabiegu pomaga stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień.

Wskazania

 • zabiegi nieinwazyjnej plastyki powiek – blefaroplastyki;
 • likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”;
 • likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan;
 • leczenia hiperkeratozy, czyli nadmiernego rogowacenia naskórka;
 • liftingu twarzy;
 • leczenia wspomagającego trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych;
 • leczenia brodawek i innych zmian skórnych (żółtaki, włókniaki);
 • redukowania przebarwień skóry (ostudy, bielactwa);
fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję