Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Ultraformer III – nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

Zabieg Ultraformer pozwala na uzyskanie długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy, widocznego już po jednym zabiegu. Ultraformer III jest urządzeniem wykorzystującym technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanek, tj. skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują wytwarzanie nowego kolagenu.

Zabieg Ultraformer spełnia oczekiwania rzeszy pacjentek i pacjentów cierpiących z powodu utraty jędrności skóry ciała i twarzy. Technologia HIFU stosowana jest od lat z dużym powodzeniem w obrębie twarzy, teraz została użyta do analogicznego ujędrniania praktycznie każdej części ciała. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu końcówki przetwornika do ciała, podgrzewającego tkankę na różnych głębokościach, w zależności od warunków anatomicznych (dostępne przetworniki 9mm, 6mm, 4,5mm, 3mm i 1,5mm) i oczekiwanego efektu (drobne zmarszczki – przetwornik 1,5mm, wiotki brzuch – przetwornik 9mm).

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Ultraformer nie wymaga znieczulenia. U osób wyjątkowo wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści.

Przez kilka pierwszych dni miejsca leczone mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk. Niekiedy pojawiają się także pojedyncze zasinienia. Objawy ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.

Zabieg Ultraformer jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz wyjątkowo bezpiecznym. Czasem zdarzają się jednak oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień, które zwykle ustępują po kilku tygodniach. Zaobserwowano również występowanie blizn zanikowych.

nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

Efekty zabiegu Ultraformer III

nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

nieinwazyjny lifting ciała i twarzy nieinwazyjny lifting ciała i twarzy nieinwazyjny lifting ciała i twarzy nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

Podstawowe zalety Ultraformer:

 • Możliwość ujędrnienia każdej części ciała.
 • Uzyskanie efektu już po pierwszym zabiegu
 • Brak rekonwalescencji – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia
 • Możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie
 • Stopniowa poprawa jędrności do 3 miesięcy po zabiegu
 • Długotrwałe utrzymywanie efektu
 • Umiarkowane dolegliwości bólowe tylko w trakcie wykonywania zabiegu

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Maksymalny efekt pojawia się po upływie 2- 3 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć korzystną zmianę w wyglądzie.

Na chwilę obecną nie posiadamy danych dotyczących długości utrzymywania się efektu na ciele. Ta sama technologia stosowana w obrębie twarzy pozwala jednak na zachowanie efektu przez ok. 2 lata.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • stan zapalne w miejscu wykonywania zabiegu,
 • jakiekolwiek zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu,
 • opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
 • ciąża,
 • choroba nowotworowa.
fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję