Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Vanquish

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Podczas kiedy wiele systemów bazujących na użyciu energii, zapewnia o swojej nieinwazyjności, wraz z powstaniem nowego urządzenia Vanquish firmy BTL  Aesthetics udało się stworzyć naprawdę bezbolesny i efektywny sposób redukowania tkanki tłuszczowej. Spośród szerokiego wachlarza zabiegów i szeregu dostępnych metod medycyny estetycznej Vanquish używa niedawno wynalezionej technologii energii Selective HF. Vanquish to urządzenie, które wykorzystując technologię LAHF (wielkoobszarowe pole prądu wysokiej częstotliwości) umożliwia redukcję nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej sprawiając, że modelowanie sylwetki staje się wyjątkowo łatwe, efektywne i bezpieczne dla pacjenta.

Zastosowanie urządzenia Vanquish

Aktualnie Vanquish jest stosowany na obszarach miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej takich jak brzuch czy boki, ale wraz z zaprojektowaniem i ukazaniem się na rynku nowych aplikatorów  możliwości stosowania urządzenia na różne partie ciała znacznie się poszerzą. Wszystkie wynalazki ewoluują wraz z czasem i w przypadku Vanquish – dopiero zaczynamy dostrzegać jego możliwości.

Usuwanie tkanki tłuszczowej

 

Jak to działa?

Vanquish jest niesamowitym skokiem technologicznym i jest niepodobny do żadnego urządzenia RF, które można spotkać na rynku. Aplikator-generator urządzenia Vanquish obwodowo dostarcza energię, tylko do tkanek o specyficznej oporności, dzięki temu działanie energii HF jest skupione w tkance tłuszczowej, przy jednoczesnym uniemożliwianiu powstawania wysokiej temperatury w innych tkankach. Wielobiegunowe, skupione pole, kształtuje pole energii elektromagnetycznej aby zoptymalizować penetrację i zmaksymalizować powierzchnię zabiegu, co oznacza, że system automatycznie dopasowuje obwodowe dostarczanie energii tak, aby trafiła ona dokładnie w miejsce przeznaczenia bez ryzyka poparzenia skóry lub przegrzania mięśni czy organów wewnętrznych. Podskórna tkanka tłuszczowa posiada odmienne właściwości absorpcyjne, co ma związek z obniżoną zawartością wody i relatywnie mniejszym ukrwieniem. Wykorzystując tą właściwość urządzenie umożliwia selektywnie i wybiórczo „wytapiać” tłuszcz z ciała. Podczas gdy skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, skoncentrowane LAHF precyzyjnie oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową. W wyniku oscylacji (drgania) cząsteczek polarnych, temperatura w wybranej tkance osiąga właściwy poziom terapeutyczny (46°C) przyspieszając metabolizm komórek i tym samym zwiększając ich lipolizę.

Vanquish a inne urządzenia

Vanquish, zarówno jak Exilis – wcześniejsze, jednobiegunowe urządzenie RF firmy BTL Aesthetics mogłyby zostać złotymi standardami w przemyśle medycyny estetycznej. Vanquish jednak przedstawia całkiem nowe podejście do problemu eliminacji tłuszczu. Zamiast użycia typowego, punktowego źródła RF, Vanquish używa płytowego aplikatora, który emituje energię RF nad dużym obszarem ciała. Zamiast przesuwania aplikatora nad skórą, Vanquish zlokalizowany jest nad brzuchem przez określony czas. Podczas gdy inne urządzenia do kształtowania sylwetki wymagają pracy operatora aby aplikować energię w sposób ciągły, Vanquish pozwala na opracowanie całego obszaru jednocześnie, przez co znacznie skraca czas zabiegu.

BTL_Vanquish, BTL Vanquish

Bezpieczeństwo zabiegu

Vanquish jest całkowicie bezbolesną, bezpieczną metodą redukowania tłuszczu podskórnego. Początkowy wzrost temperatury w tkance tłuszczowej jest monitorowany, ale w zasadzie działa to w sposób w pełni zautomatyzowany. Szereg przeprowadzonych badań i testów potwierdza, że stopniowo ogrzewana tkanka tłuszczowa osiąga temperaturę do ok. 45-46°C , podczas gdy temperatura skóry pozostaje na poziomie 40-41°C, co zabezpiecza jej delikatna strukturę przed przegrzaniem. Rewolucyjny sposób dostarczania energii i charakterystyczna budowa aparatu sprawia, że to „bezdotykowe” podejście jest niemal rewolucyjne. Vanquish to ogromny skok w przód jeżeli chodzi o design, komfort pacjenta, operatywność i kwestie bezpieczeństwa.

vanquish3

Przebieg zabiegu

Podczas 30 minutowego zabiegu, pacjent leży pod ergonomicznie zaprojektowanym panelem (aplikatorem), który ustawiony jest nad docelowym obszarem ciała w odległości co najmniej 1 – 2 cm od skóry. W ten sposób energia bazująca na systemie RF jest dostarczana do komórek tłuszczowych indukując w nich proces apoptozy czyli zaplanowanej naturalnej śmierci komórki, która jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów obejmujących 4 sesje po 30 min w odstępach jednego tygodnia.

Efekty po 1 serii 4 zabiegów Vanquish

 

Zdumiewające wyniki badań

Test ultradźwiękowy przeprowadzony po zabiegu wykazał niemal 60% redukcję tkanki tłuszczowej (z 7.6 mm do 2.9mm), co świadczy o znaczącym wpływie na komórki tłuszczowe i niezwykłej efektywności zabiegu. Badania histologiczne wykazały, że struktury naskórka, skóry i podobne jak np. mieszki włosowe nie zostały w znaczący sposób zmienione podczas zabiegu.

Zdumiewające wyniki badań

 

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję