Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Zaffiro

Zaffiro to urządzenie włoskiej firmy Estelougue przeznaczone do thermoliftingu skóry. Urządzenie powstało w wyniku wieloletnich badań i ścisłej współpracy z prestiżowym ośrodkiem naukowym- Medycznym Stowarzyszeniem Lekarzy Anti-Aging A.M.IA. w Rzymie. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą skutecznie ujędrnić skórę i zminimalizować zmarszczki grawitacyjne bez zastosowania metod inwazyjnych. Zaffiro to przełomowa technologia odmładzania twarzy i ciała przy pomocy światła podczerwonego (IR).

Zasada działania

Z wiekiem maleje zawartość kolagenu i elastyny w skórze. Zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji.Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zminimalizować stosując terapię Zaffiro. Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność. Zmianom ulega również jej struktura: zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu. Zabiegi Zaffiro można wykonywać przez cały rok.

zaffiro1

Przebieg zabiegu

zaffiro3Po oczyszczeniu skóry, nakłada się specjalny chłodzący żel, który ułatwia operowanie głowicą po skórze. Głowica wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego emitująca światło podczerwone przykładana jest do skóry pacjenta. Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany za pomocą szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje.

Na jakie obszary mogę stosować Zaffiro?

Ogromną zaletą Zaffiro jest to, że skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia. My sami z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry.

zaffiro4

Bezpieczeństwo

Wprowadzenie tak wysokiej temperatury do głębokich warstw skóry jest możliwe dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzącemu, który zapewnia bezpieczne i w pełni kontrolowane przeniknięcie podczerwieni do wnętrza skóry bez naruszenia naskórka.
Zabieg całkowicie bezpieczny, nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek ani nerwów. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych. Należy pamiętać, iż ciemna skóra pochłania więcej energii. Zaffiro posiada wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Zaffiro polecany jest dla pacjentów na:

  • twarz i szyję– likwidacja wiotkich obszarów skóry, poprawa owalu twarzy, podniesienie opadających policzków, widoczna poprawa napięcia i elastyczności skóry
  • brzuch – doskonały efekt obkurczania skóry u kobiet po porodzie
  • ramiona – likwidacja wiotkiej skóry wewnętrznej strony ramion
  • nogi – doskonałe rezultaty zabiegów na wewnętrzną stronę ud i obszaru nad kolanami

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
  • Choroby nowotworowe
  • Wypełniacze i toksyna botulinowa do 3 tygodni po zabiegu
fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję