Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Liposukcja. Wskazania i przebieg zabiegu

Każdy z nas wie, że do zachowania zdrowia i ładnej sylwetki niezbędny jest ruch i prawidłowe odżywianie. Zdarza się jednak, że pomimo wkładanych starań efekt nie jest zadowalający. Albo nasza sylwetka ma taką specyfikę, że nawet jeśli chudniemy, pewne miejsca nie pozbywają się tłuszczu. Z pomocą może nam wtedy przyjść liposukcja.

Bardzo ważne przed zabiegiem:

Zanim zaczniemy rozważać skorzystanie z zabiegu liposukcji, upewnijmy się, że nie należymy do grupy osób, dla których taki zabieg nie jest wskazany. Na pewno przeciwskazaniami są ciąża, cukrzyca, problemy z ciśnieniem tętniczym, choroby serca, nerek czy wątroby oraz ogólnie wszelkie stany zapalne czy chorobowe. Przed większością zabiegów będziemy musieli zasięgnąć konsultacji lekarskiej, aby się upewnić, że stan naszego zdrowia w tym momencie na nie pozwala.

Rodzaje zabiegów liposukcji – wskazania i przebieg:

Mikroliposukcja wodna

Zabieg ten stosuje się do usuwania niewielkich ilości tkanki tłuszczowej ze wskazanych miejsc. Można go stosować na podbródku, brzuchu, biodrach, udach, ramionach, talii i nad kolanami oraz do leczenia leczenie pseudoginekomastii. Tłuszcz pobrany z tych miejsc może również zostać podany w celu nadania objętości miejscom, które ją utraciły.

Tym, co ją odróżnia od liposukcji standardowej, jest sposób podawania znieczulenia oraz szczególna delikatność zabiegu.

Lipoliza laserowa

To najnowocześniejsza i najbardziej efektywna z obecnie znanych metod kształtowania sylwetki. Przy użyciu lasera pod skórę emitowane jest promieniowanie, które rozbija błony komórek tłuszczowych. W efekcie zamieniają się one w emulsję, która w ciągu kilku dni jest wchłaniana i wydalana przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych.

Zabieg stosuje się w celu zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, ramiona, czy usuwanie piersi u mężczyzn.

Liposukcja ultradźwiękowa

Bardzo precyzyjnie rzeźbi sylwetkę. Polega na odseparowaniu tkanki tłuszczowej od otaczających tkanek poprzez przetworzenie jej w emulsję za pomocą ultradźwięków, a następnie łagodnym odessaniu. Pacjent może uzyskać pożądaną sylwetkę przy mniejszym bólu i z krótszym czasem rekonwalescencji niż w przypadku tradycyjnej liposukcji.

 

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję