Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Lipotransfer (Adivive)

Przeszczep tkanki tłuszczowej – lipotransfer, lipofilling

Nadmiar tkanki tłuszczowej przysparza wiele kompleksów nie tylko kobietom, ale i mężczyznom. Medycyna estetyczna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów potrafi to wykorzystać, proponując modelowanie ciała i twarzy przy użyciu własnych komórek tłuszczowych. Lipofilling jest metodą zdobywającą coraz większą popularność i uznanie na świecie. Pacjent pozbywa się niechcianego tłuszczu jednocześnie zyskując objętość w miejscu dotkniętym problemem jego ubytku. Stanowi to alternatywę dla wypełniaczy czy sztucznych implantów.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeszczepienia tłuszczu składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest pobranie tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, bioder, pośladków lub ud. Pobranie- liposukcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pobrany materiał zostaje odwirowany z wykorzystaniem odpowiedniej siły grawitacyjnej (odśrodkowej), pozbawiając go zbędnych zanieczyszczeń. W trakcie tego procesu zostaje uzyskany tłuszcz o różnej gęstości, zawierający różne ilości komórek macierzystych. Tak przygotowany materiał jest gotowy do ostatniego etapu zabiegu, czyli iniekcji komórek tłuszczowych w wybrane miejsce. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta.

Wskazania:

  • wypełnienie bruzd, zmarszczek, fałdów,
  • poprawa owalu twarzy,
  • eliminowanie cieni pod oczami,
  • uzupełnienia niedoborów tkanki tłuszczowej twarzy (np. zapadnięte policzki),
  • wypełnienie blizn pooperacyjnych i pourazowych,
  • powiększenia ust, piersi,
  • eliminacji asymetrii twarzy,
  • złagodzenia zarysów tkanki kostnej.

Zalety zabiegu

Dla wielu pacjentów istotny komfort psychiczny stanowi fakt, iż jest to jego własny materiał. Dzięki temu nie zdarzają się reakcje uczuleniowe po zabiegu. Przeczepiona tkanka oprócz efektu wolumetrycznego powoduje odżywienie i rewitalizację skóry w miejscu przeszczepienia. Zostaje również poprawiona gęstość i jakość skóry. Zabieg charakteryzuje się krótkim czasem trwania oraz rekonwalescencji. Jedyne ograniczenie zabiegu to ilość implantowanego tłuszczu. Zbyt duża ilość może prowadzić do powstania zwapnień.  Dlatego zabieg może być rozłożony w kilku sesjach wykonywany w odstępach 3-6 miesięcznych.  Lipofilling można łączyć z innymi zabiegami np. z liposukcją laserową. Oprócz modelowania twarzy czy piersi rosnącą popularność za granicą zdobywa lipofilling wykorzystywany do modelowania dłoni oraz narządów płciowych.

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję