Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

PICO GENESIS by Enlighten – leczenie przebarwień

Uporczywe przebarwienia? PICO GENESIS usunie je na zawsze.

Laser Enlighten trzeciej generacji jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym medycznym systemem laserowym pracującym zarówno w technologii pikosekundowej, jak i nanosekundowej. Ultrakrótkie, pikosekundowe impulsy oraz trzy długości fali w jednym urządzeniu pozwalają nam na uzyskanie rezultatów do tej pory nieosiągalnych.

Co wyróżnia zabieg PICO GENESIS by Enlighten?

PICO GENESIS jest nowatorskim zabiegiem pozwalającym na jednoczasowe usuwanie przebarwień, plam posłonecznych (melazmy) i głęboką rewitalizację skóry. Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów oczekujących wysokiej skuteczności i komfortowej – całkowicie bezbolesnej – procedury oraz nie mogących pozwolić sobie na rekonwalescencję.

Skutecznie / Delikatnie / Przewidywalnie / Szybko

Zabieg PICO GENESIS by Enlighten sprawia, że skóra staje się gładka, rozświetlona i jaśniejsza. Poszerzone pory znikają, a zmarszczki ulegają spłyceniu. PICO GENESIS wykorzystuje najnowszą technologię impulsu pikosekundowego w różnych długościach fali, która poprzez unikalne zjawisko fotomechaniczne generuje w tkankach intensywną przebudowę i regenerację – bez niepotrzebnych szkodzeń termicznych, charakterystycznych dla dotychczas stosowanych laserów. Tym samym po zabiegu PICO GENESIS nie występuje pieczenie, ból czy złuszczenie – pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może powrócić niemal natychmiast do aktywności zawodowej. Dodatkowo zabiegi są niebolesne i krótkie.

Jak działa PICO Genesis?

Skóra każdego człowieka zawiera substancję zwaną melaniną. To właśnie ona nadaje nam kolor skóry. Kiedy melanina występuje na zbyt wysokim poziomie, może powodować brązowe plamy i nierównomierny odcień skóry. PICO Genesis wykorzystuje światło laserowe w celu wybiórczego rozbicia niepożądanego pigmentu i przebudowania górnej warstwy skóry.

Ile sesji jest wymaganych?

Zaleca się serie trzech zabiegów PICO GENESIS w odstępach 4-5 tygodniowych, aby osiągnąć optymalny wynik. W późniejszym czasie sugerowane sąpojedyncze zabiegi podtrzymujące, których częstotliwość indywidualnie dobiera lekarz. Standardowo 1-2 zabiegi w roku dla podtrzymania i optymalizacji efektów oraz prawidłowej aktywności komórek skóry odpowiedzialnych za syntezę kolagenu.

Jakie obszary mogą zostać poddane terapii PICO GENESIS by Enlighten?

Cale ciało ze szczególnym uwzględnieniem twarzy, szyi, dłoni i dekoltu, gdzie widoczne oznaki uszkodzenia słonecznego i nadmierna pigmentacja pojawiają się najczęściej. Wszystkie obszary skóry dotkniętej wiotkością i procesami starzenia.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi PICO GENESIS?

Przed leczeniem lekarz oczyszcza obszar zabiegowy. W trakcie aplikacji impulsów w zależności od ustalonej energii i długości fali, poczujesz bardzo delikatne mrowienie lub szczypanie. Większość pacjentów nie odczuwa żadnych przykrych dolegliwości. Po zabiegu bezwzględnie należy stosować kremy z filtrem i kremy depigmentacyjne – zalecone przez lekarza. Dzięki innowacyjnej technologii po terapii PICO GENESIS, przy przestrzeganiu zaleceń, nie trzeba stosować reżimu słonecznego, dlatego zabieg można przeprowadzać nawet latem. Nie wolno jednak się opalać.

Jak wygląda skóra po zabiegu PICO GENESIS?

Po zabiegu występuje delikatne zaczerwienienie, skóra wymaga intensywnego nawilżania i fotoprotekcji. W ciągu kilku kolejnych dni poddane leczeniu przebarwienia i piegi będą stawały się ciemniejsze. Następnie będą znikały, odkrywając nową, świetlistą skórę.

Jakie są możliwe działania niepożądane?

U niewielkiej grupy pacjentów występuje nieznaczny obrzęk natychmiast po zabiegu. Te efekty uboczne są tymczasowe i zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin. Rzadko wystąpić może grudkowa wysypka – pokrzywka wskutek przekrwienia (naczynioruchowa), ustępująca po 1-2 dniach.

Czy istnieje potrzeba rekonwalescencji w związku z leczeniem?

Nie ma potrzeby rekonwalescencji. W ciągu kilku godzin po zabiegu może wystąpić łagodne zaczerwienienie i obrzęk, jednak nie przeszkadza to w powrocie do aktywności zawodowej bezpośrednio po zabiegu.

Efekty zabiegu

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję