Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

PICO NANO by Enlighten – usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Laser Enlighten trzeciej generacji jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym medycznym systemem laserowym pracującym zarówno w technologii pikosekundowej, jak i nanosekundowej. Ultrakrótkie, pikosekundowe impulsy oraz trzy długości fali w jednym urządzeniu pozwalają nam na uzyskanie rezultatów do tej pory nieosiągalnych. Enlighten jest niezwykle skutecznym narzędziem do usuwania tatuaży w najszerszej jak dotąd gamie kolorystycznej przy mniejszej niż dotychczas liczbie zabiegów. Cutera Enlighten III pozwala osiągać efekty również tam gdzie inne systemy okazały się nieskuteczne – usuwając cienie – pozostałości tatuaży.

W jaki sposób system laserowy PICO + NANO by Enlighten różni się od innych stosowanych w tym celu metod?

Enlighten wykorzystuje niezwykle krótkie impulsy lasera o dużej mocy, które szybko i skutecznie rozbijają cząsteczki barwnika w tatuażu. Pikosekunda to jednobilionowa część sekundy (10-12s) – 1000 razy krótsza od nanosekundy stosowanej w dotychczasowych laserach do usuwania tatuaży. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko foto-mechaniczne, powstawania fali uderzeniowej mechanicznie rozbijającej cząsteczki barwnika. Zastosowanie aż trzech długości fali lasera Enlighten pozwala na różną głębokość penetracji i oddziaływanie na wszystkie barwy tatuaży, tym samym zapewniając możliwość bezpiecznego usunięcia różnobarwnych tatuaży w każdej lokalizacji.

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać umiarkowane dolegliwości bólowe. Aby je zminimalizować, przed zabiegiem stosujemy znieczulenie miejscowe oraz intensywne chłodzenie podczas procedury. Zabieg jest mneij bolesny w stosunku do tradycyjnych zabiegów z użyciem lasera QSwitched.

Jak wygląda proces rekonwalescencji?

Zabieg wykonywany metodą laserową pozwala na niemal natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Konieczna jest dbałość o obszar poddany zabiegowi – należy unikać eksponowania go na działanie promieni słonecznych oraz stosować specjalistyczne preparaty zalecone przez lekarza wykonującego zabieg. Zalecenia każdorazowo są dobierane indywidualnie do potrzeb danego pacjenta i określonej sytuacji klinicznej.

 

Liczne publikacje naukowe potwierdzają, że lasery pikosekundowe skuteczniej ezpieczniej i bardziej komfortowo usuwają tatuaże oraz wymagają mniejszej liczby zabiegów niż dotychczas stosowane lasery nanosekundowe.

 

Dlaczego konieczna jest seria zabiegowa?

Barwniki stosowane w tatuażach znajdują się w naskórku na różnych głębokościach skóry właściwej. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru tatuażu, wielkości cząstek, oraz grubości – głębokości tatuażu. Tatuaże amatorskie z uwagi na płytsze położenie barwnika w skórze wymagają 3-6 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty oraz występowanie różnych kolorów, wymagają 6-8 zabiegów.

Na czym polega zabieg usuwania tatuaży?

aserowe usuwanie tatuaży oparte jest na serii kilku zabiegów, podczas których tatuaż ulega stopniowemu rozjaśnianiu. Energia impulsu laserowego powoduje rozbicie cząstek barwnika na coraz mniejsze elementy, które następnie mogą być pochłonięte i wydalone przez organizm – w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych.

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję