Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Modelowanie sylwetki na lato. Jakie zabiegi wykonać?

Zabiegi z zakresu modelowania sylwetki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie w miesiącach poprzedzających sezon letni. Medycyna estetyczna dysponuje obecnie szeregiem skutecznych metod, które pozwalają zredukować tkankę tłuszczową, której trudno jest się pozbyć poprzez ćwiczenia fizyczne i dietę. Co najważniejsze, modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej przebiega bez konieczności stosowania skalpela czy długotrwałego pozostawania w szpitalu.

Skuteczność zabiegów z zakresu modelowania sylwetki

Zabiegom z zakresu modelowania sylwetki mogą być poddane różne części ciała: brzuch, piersi, ramiona, dłonie, szyja i dekolt, uda i pośladki, łydki, a także twarz. Adekwatnie do części ciała oraz indywidualnych potrzeb pacjenta dobierana jest odpowiednia metoda. Do zabiegów tego rodzaju zaliczamy m.in.: karboksyterapię, zabiegi laserem frakcyjnym, lipolizę laserową i iniekcyjną, nici liftingujące itd.

W ramach modelowania sylwetki pacjenci zwykle dążą do wyszczuplenia ciała. Nie chodzi tutaj jednak o uzyskanie efektu odchudzenia. Zabiegi medycyny estetycznej nie umożliwiają przecież zrzucenia zbędnych kilogramów, co jest możliwe wyłącznie poprzez stosowanie zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej. Można jednak zredukować w ten sposób nadmiar tłuszczu w miejscach, w których nie możemy się go pozbyć pomimo podjętego wysiłku. Co więcej, za sprawą modelowania sylwetki można wpłynąć też na jędrność ciała.

Warto pamiętać, że komórki tłuszczowe gromadzą się głównie w warstwie podskórnej, która nie jest zlokalizowana zbyt głęboko. Można więc skutecznie do nich dotrzeć, a następnie zniszczyć. Jest to możliwe poprzez zastosowanie opisanych wyżej metod, które – w zależności od specyfiki – pozwalają rozpuścić powłokę komórek tłuszczowych poprzez wstrzyknięcie substancji chemicznej czy rozbicie ich falami ultradźwiękowymi lub światłem lasera. Zabiegi prowadzą do wymodelowania wybranego fragmentu ciała lub nawet całej sylwetki.

Warto przy tym pamiętać, że zabiegi modelowania ciała zapewniają nam znaczną poprawę wyglądu ciała, ale nie wpływają bezpośrednio na stan zdrowia.

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję