Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Garb nosa

Od wielu lat zmagam się z ogromnym kompleksem – garbatym nosem. Mam wrażenie, że kompletnie nie pasuje do mojej twarzy. Odwlekam decyzję o operacji plastycznej – niestety nie jestem na nią gotowa. Ostatnio słyszałam o małoinwazyjnej korekcie kwasem hialuronowym. Czy ta metoda jest naprawdę skuteczna? I jak długo utrzymuje się jej efekt?

Zasadniczo korektę nosa wykonuje chirurg plastyczny procedurą operacyjną. Istnieje możliwość korekty kształtu nosa przy pomocy kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. W wielu przypadkach może być alternatywą dla operacji. Musimy jednak pamiętać, iż nie są to zmiany trwałe, nie korygują one przyczyn zmian kostnych lub chrzęstnych, powodują jednak istotne optyczne efekty zmiany kształtu nosa. Obszar zabiegowy jest dokładnie znieczulony miejscowo. Preparat zostaje wprowadzony za pomocą kaniuli lub igły. Korygując tzw. „garbek” preparat podawany jest zarówno przed jak i za „garbkiem” w celu wyrównania wyniosłości. Dodatkowo preparat aplikuje się w odpowiednie struktury, co daje efekt delikatnego uniesienia „czubka nosa”. Cały zabieg trwa około 15-20 minut, a efekt estetyczny widoczny jest natychmiast. Korekta jest praktycznie bezbolesna, a ewentualne efekty uboczne to zasinienie w miejscu wkłucia.

G+ fb instagram twitter yt
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję