Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Usunięcie tatuażu

Droga Redakcjo, proszę o szczegółową informację jak mogłabym zlikwidować tatuaż. Czy jest to bolesny zabieg, czy zostaną ślady, gdzie bezpiecznie mam to zrobić, jakie są koszty. Proszę o poradę. Tatuaż mam na ramieniu, wielkości 4x5cm.

Usunięcie niechcianego tatuażu jest trudniejszą pracą, niż samo wykonanie go na skórze. Jednak nie jest to zadanie niemożliwe do zrealizowania. Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż jeden zabieg nie jest w stanie usunąć całego barwnika ze skóry. Każdy kolejny powoduje rozjaśnienie tatuażu a następnie w konsekwencji jego zniknięcie. Efekt końcowy terapii uzależniony jest od koloru i różnorodności barw tatuażu, głębokości, na jakiej znajduje się pigment oraz fototypu skóry. Laser przeznaczony do tego typu zabiegów powinien zapewniać jak największe bezpieczeństwo, a jego technologia powinna być przystosowana do usuwania tatuażu. Urządzenie zapewniające szybkie gojenie, krótki czas rekonwalescencji oraz najwyższą skuteczność to laser w technologii Q-Switch. Energia światła laserowego, emitowanego przez głowicę Q-Switch zostaje pochłonięta przez pigment tworzący tatuaż w skórze. Krótki czas trwania impulsu oraz wysoko skoncentrowana energia powoduje rozbicie barwnika na drobne cząsteczki. Ryzyko powstania blizn jest minimalne, jednak należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji miejsca zabiegowego.W celu zwiększenia komfortu pacjenta stosowane jest znieczulenie miejscowe specjalnym kremem oraz silne chłodzenie miejsca zabiegowego.

G+ fb instagram twitter yt
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję