Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Metoda S.A.F.E.R.

Transplantacja / przeszczep / implantacja włosów technologią S.A.F.E.R. / FUE metodą pneumatyczną

Utrata włosów bardzo powszechny problem dotyczący mężczyzn i kobiet. Problem zaczyna się, gdy liczba wypadających włosów jest większa niż odrastająca. Powszechność problemu sprawia, że medycyna estetyczna wciąż dąży do stworzenia skutecznej, szybkiej i małoinwazyjnej metody walki z tym problemem.

Najstarszą i nadal stosowaną w niektórych ośrodkach metodą jest procedura STRIP polegającą na wycięciu paska skóry z włosami, który następnie dzieli się na pojedyncze cebulki i wszczepia w miejsce pozbawione włosów. Wycięcie skóry z owłosionej części głowy pozostawia niestety widoczną  bliznę a czas rekonwalescencji trwa nawet do kilku tygodni oraz obarczony jest stosunkowo wysokim wysokim ryzykiem powikłań.

Jednak najbardziej popularną na świecie metodą jest FUE (Follicular Unit Extraction – ekstrakcja pojedynczych mieszków włosowych).

W toku wieloletnich doświadczeń udoskonalono FUE i stworzono system S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) czyli wspomagana podciśnieniowo ekstrakcja i implantacja włosów. Automatyzacja w takim  znacznie usprawniła procedurę FUE jako proces transplantacji włosów.

W naszej klinice zabiegi przeszczepu włosów przeprowadzane  są metodą S.A.F.E.R. od 2013 roku.

Urządzenie umożliwia przeszczep pojedynczych zespołów mieszkowych. Podstawową zaletą wyróżniajacą ten system jest najmniejsze ryzyko uszkodzenia przeszczepianych graftów oraz włosów sąsiadujących.

Zalety:

Zabieg transplantacji/implantacji prowadzony jest z wykorzystaniem urządzenia opracowanego przez francuską firmę Medicamat –światowego lidera w obszarze automatyzacji przeszczepu włosów. Urządzenie umożliwia przeszczep pojedynczych zespołów mieszkowych. Zaletą technologii jest maksymalne zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia włosa oraz włosów sąsiadujących.

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję