Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Jak skutecznie wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka bardzo wiele kobiet, szczególnie po menopauzie. Jest to dolegliwość nie tylko uciążliwa, ale i wstydliwa, dlatego też wiele pacjentek ukrywa ją nawet przed swoim lekarzem. Trzeba jednak pamiętać, że nietrzymanie moczu można skutecznie wyleczyć.

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu dotyczy obojga płci, jednak u kobiet dolegliwość ta pojawia się zdecydowanie częściej niż moczu. Najczęściej występuje w postaci wysiłkowego nietrzymania moczu, co objawia się mimowolnym popuszczaniem moczu nawet przy niewielkim wysiłku (np. kichanie, kaszel, podnoszenie przedmiotów, ćwiczenia fizyczne, a nawet chodzenie). Problem ten pojawia się w wyniku osłabienia mięśni dna miednicy i rozciągnięcia ścian pochwy.

Do głównych przyczyn sprzyjający rozwojowi wysiłkowego nietrzymania moczu zaliczamy m.in.:

 • otyłość,
 • menopauzę i okres pomenopauzalny,
 • ciąże i porody,
 • dużą masę urodzeniową dziecka,
 • obniżenie narządu rodnego,
 • przewlekły kaszel,
 • niektóre schorzenia neurologiczne,
 • częste infekcje dróg moczowych,
 • zaparcia,
 • palenie papierosów,
 • ciężką pracę fizyczną.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zupełnie bezinwazyjna metoda, która wykonywana jest z zastosowaniem lasera MonaLosa Touch. Jest to obecnie jeden z najbardziej nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Laser przyczynia się do wzmocnienia ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Jest to możliwe poprzez stymulację włókien kolagenowych śluzówki, które stają się w ten sposób wzmocnione. Poddane zabiegowi tkanki stają się obkurczone, przez co może zostać przywrócone prawidłowe funkcjonowanie cewki moczowej.

Zabieg z zastosowaniem lasera MonaLosa Touch jest bezbolesny, nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji i niesie niskie ryzyko ewentualnych powikłań. Przed zabiegiem nie trzeba się szczególnie przygotowywać, ale niezbędna jest konsultacja z lekarzem ginekologiem oraz wykonanie badania cytologicznego. Ilość przeprowadzonych zabiegów niezbędnych do uzyskania oczekiwanych rezultatów zależy od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb. Niekiedy wystarczy jeden zabieg, by osiągnąć pożądany efekt.

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję