Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Wskazania do przeszczepu włosów z zastosowaniem technologii S.A.F.E.R.?

Problemy z utratą włosów mogą dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Obecnie łysienie leczone jest różnymi metodami, które cechują się różną skutecznością. Do jednej z nich zaliczamy nowoczesną technologię S.A.F.E.R., która umożliwia przeprowadzanie zabiegów przeszczepu włosów zapewniających bardzo dobre rezultaty.

System S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) to wspomagana podciśnieniowo ekstrakcja i implantacja włosów, umożliwiająca przeszczep pojedynczych zespołów mieszkowych. Technologia ta zmniejsza ryzyko uszkodzenia przeszczepionych graftów oraz włosów sąsiadujących.

Główne przyczyny przedwczesnego wypadania włosów

Przyczyn przedwczesnej utraty włosów może być bardzo wiele. Najczęściej problem wynika z nadwrażliwości mieszków włosowych na dihydrotestosteron (DHT), czyli pochodną testosteronu. Niestety przyczyny mogą być bezpośrednio związane z poważniejszymi schorzeniami organizm, np. chorobami autoimmunologicznymi (np. toczeń rumieniowaty, zaburzenia endokrynologiczne). Do łysienia może dochodzić również w wyniku promieniowania jonizującego podczas chemioterapii. Inną przyczyną jest obecność na skórze głowy blizn pourazowych.

Wskazania do przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R.

  • Metoda S.A.F.E.R. pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów u osób, u których łysienie wynika z oparzeń skóry głowy czy obecności blizn pooperacyjnych lub pourazowych. Technologia S.A.F.E.R. pozwala na ochronę mieszków włosowych przed uszkodzeniem, dzięki czemu bardzo często okazuje się znacznie skuteczniejsza niż inne sposoby pobierania przeszczepów.
  • Technologia S.A.F.E.R. bardzo często okazuje się najlepszym sposobem na odzyskanie włosów w przypadku kobiet i mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe, które prowadzi do przerzedzenia lub całkowitej utraty włosów.
  • Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. zapewnia dobre rezultaty osobom, które utraciły włosy z powodu promieniowania lub rozległego procesu zapalnego skóry.
  • Przeszczep włosów z zastosowanie technologii S.A.F.E.R. zalecany jest w przypadku zabiegów rekonstrukcyjnych skóry głowy, ale także w celu uzupełnienia braków w obrębie rzęs, brwi, wąsów czy brody, a nawet klatki piersiowej czy wzgórka łonowego.
fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję