Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Jednym z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod regeneracji skóry są zabiegi laserowe. Przy użyciu lasera można osiągnąć niezwykłe efekty odmłodzenia skóry, poprawy jej jędrności oraz likwidacji niedoskonałości.  Laser frakcyjny jest urządzeniem nowoczesnym o zaawansowanej technologii. Działa on w następujący sposób, mianowicie wytwarza strumień impulsów o minimalnej średnicy, które oddziaływają na całą powłokę. Jego działanie polega na reakcji fototermicznej. Innymi słowy światło lasera wnika w głąb ogrzewanej skóry, w wyniku czego dochodzi do odparowania wody z tkanek przy jednoczesnym wydzieleniu ciepła. Warto podkreślić, że laser „dziurkuje” skórę, tworząc mikroskopijne kolumny pozostawiające siateczkę na zdrowej skórze. Jest to tak zwane kontrolowane uszkodzenie komórek. Takie działanie pozwala na trwała regenerację kolagenu i elastyny.

Kiedy warto zrobić laser frakcyjny

Laser frakcyjny to zabieg, który polecany jest wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy borykają się z bliznami potrądzikowymi, poparzeniowymi i pooperacyjnymi. Pozwala zlikwidować również rozstępy oraz przebarwienia skórne. To także doskonały sposób na likwidowanie zmarszczek zalecany dla osób po dwudziestym piątym roku życia. Warto wspomnieć, że przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska. Pacjent zapoznaje się z postępowaniem przed i po zabiegu oraz receptę na krem znieczulający, który powinien być zastosowany godzinę przed zabiegiem. Częstotliwość powtarzania zabiegów laserem ustala lekarz, dopasowując do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zalety wykorzystania lasera frakcyjnego

Po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego skóra staje się znacznie bardziej jędrna i napięta. To także sposób na to by skóra była znacznie bardziej elastyczna. Dodatkowo pozytywnie wpływa na jej odmłodzenie i odświeżenie, a efekt widoczny jest przez wiele lat. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że poprawia koloryt skóry. Warto podkreślić, że zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga długiego czasu na rekonwalescencję.

fb medycyna estetyczna Szczecin instagram medycyna estetyczna Szczecin twitter yt medycyna estetyczna Szczecin
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję