Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Brodawki, narośla

Chciałabym się zapytać w imieniu mojego taty. Na jego twarzy koło oczu pojawiły się wyrostki, które rosną, nie wiem czy to są kurzajki, czy może z wiekiem coś takiego się robi. Tata ma 68 lat. Boi się iść do lekarza i to ruszyć. Czy jest to coś niebezpiecznego? Zauważyłam również, że podobne wyrostki ma obok pachy. Co to może być? Jak to usunąć?

Na skórze możemy zaobserwować występujące w skupiskach lub pojedynczo różnego rodzaju zmiany skórne zwane potocznie „brodawkami, naroślami”. Z medycznego punktu widzenia są to najczęściej znamiona barwnikowe, włókniaki, brodawki wirusowe, łojotokowe, itd. Większość tego typu zmian stanowią problem raczej estetyczny. Generalnie w sytuacji jakichkolwiek niepokojących zmian zawsze należy zasięgnąć porady lekarza specjalisty. Zarówno w przypadku diagnozy, jak i doboru właściwej terapii. W zależności od rodzaju zmian, wielkości i stopnia rozsiania stosuje się leczenie farmakologiczne, chirurgiczne bądź laseroterapię.

G+ fb instagram twitter yt
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję