Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Obrzęk nóg

W związku z wykonywanym zawodem, po całym dniu pracy moje nogi są obolałe i obrzęknięte często do tego stopnia, że mam problem z założeniem obuwia. Czy są sposoby na pozbycie się tzw. „ciężkich nóg”?

Typowym zwiastunem zaburzeń mikrokrążenia jest występujące uczucie ciężaru w kończynach dolnych, obrzęki nóg w kostkach czy stopach niemieszczące się w obuwiu, które jeszcze rano były dobre. Takie objawy zazwyczaj mają charakter przejściowy i nawracający. Niestety, problem ten świadczyć może o niewydolności żylnej i może przyczynić się do powstawania żylaków. Terapię wspomagającą mogą stanowić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Na tego rodzaju problem mogę polecić zabieg karboksyterapii czyli terapię dwutlenkiem węgla wstrzykiwanym podskórnie. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w mikrokrążeniu. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi .Innym zabiegiem poprawiającym mikrokrążenie jest masaż endermologiczny. Masaż wykorzystujący działanie podciśnienia, zmniejsza retencję wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego oraz wykorzystywany jest wspomagająco w leczeniu niewydolności żylnej. Bardzo ważne jest unikanie długotrwałego przebywania w pozycji stojącej i siedzącej oraz wprowadzenie odpowiedniej dla stanu zdrowia aktywności ruchowej.

G+ fb instagram twitter yt
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję