Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Wypadanie włosów

Panie doktorze, jaka może być przyczyna wypadania włosów? Od 3 miesięcy mam z tym poważny problem. Włosy wypadają mi garściami. Podczas mycia jest najgorzej, a włosy myję codziennie. Podczas dnia, kiedy nic z nimi nie robię również znajduję je wszędzie, na ubraniach, na podłodze. Być może są za długie, jednak nie wyobrażam sobie mieć krótkiej fryzury. Sytuacja jest na tyle poważna, że widzę jak bardzo się przerzedziły. Czy to brak witamin? Pracę mam bardzo stresową i wiem, że może to być również główną przyczyną. Włosy farbuję również co miesiąc. Nie chciałabym stosować drastycznych zabiegów.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele, na tą dolegliwość może wpływać zarówno jedno jak i kilka działających równolegle źródeł. Stres, nieodpowiednia dieta, zaburzenia w gospodarce hormonalnej, palenie papierosów itd. mogą być czynnikiem sprzyjającym przerzedzaniu włosów. W pierwszej kolejności należy odbyć konsultację lekarską w celu diagnostyki i zaplanowania odpowiedniego postępowania. Zabiegi, które mogą pomóc w Pani przypadku to mezoterapia igłowa wykonana na preparacie stworzonym specjalnie do skóry głowy. Wpływa ona na „odżywienie cebulek”, zahamowanie wypadania oraz na wzmocnienie włosów. Alternatywną formą mezoterapii jest zabieg Regeneris, w którym wykorzystujemy własne osocze bogato płytkowe, mający na celu intensywną stymulację i regenerację owłosionej skóry głowy. Dodatkowo jako terapię, bądź element wspomagający mezoterapię jest naświetlanie światłem LED, które zwiększa potencjał energetyczny w komórce. W rezultacie oddziałuje na szybszą regenerację oraz wzmożoną aktywność do powstawania nowych komórek. Wpływa to na pobudzenie wzrostu włosów oraz przeciwdziała ich wypadaniu. Innym sposobem terapii skojarzonej jest mezoterapia w połączeniu z laserem Mosaic HP, którego bezdotykowa końcówka stworzona jest do wszystkich typów łysienia. Użycie lasera stymuluje tworzenie nowych cebulek włosowych oraz poprawia ogólną kondycję skóry głowy. Karboksyterapia – zabieg stosowany w medycynie estetycznej na wiele różnych problemów, ze względu na swoją metodę działania, wykorzystywana jest również w leczeniu wypadania włosów. Podawanie podskórnie dwutlenku węgla wpływa na zahamowanie przerzedzania włosów przez poprawę mikrokrążenia i odżywienia obszaru poddawanego iniekcji. Spośród tak szerokiego wachlarza zabiegów w doborze odpowiedniej metody niezbędna będzie konsultacja specjalisty.

G+ fb instagram twitter yt
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję