Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Zabieg Cosmelan

Pisałam już do Państwa jakiś czas temu o piegach na klatce piersiowej po opalaniu. Słyszałam o zabiegu Cosmelan. Na czym polega i po jakim czasie są efekty? Czy w klinice Pana Doktora można poddać się temu zabiegowi?

Zabieg Cosmelan zmniejsza i eliminuje niedoskonałości skóry pochodzenia barwnikowego. Działa bezpośrednio na komórki odpowiedzialne za kolor skóry niwelując istniejące plamy barwnikowe. Działanie długofalowe to hamowanie procesów tworzenia się nowych zmian hiperpigmentacyjnych. W przypadku dekoltu skóra posiada mniejsze zdolności regeneracyjne, co wiąże się z utrudnionym gojeniem. Czynniki te czasami dyskwalifikują ten obszar do wykonania zabiegu Cosmelan. Dlatego zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, w trakcie, której specjalista ocenia, jakość oraz grubość skóry, na podstawie której dobiera odpowiednią terapię. Często alternatywą walki z przebarwieniami na tym obszarze są lasery frakcyjne – selektywnie działająca wiązka pozostawia wyspy zdrowej tkanki, co zapewnia szybkie i przebiegające bez komplikacji gojenie. Wykorzystuje się także technologię IPL – intensywnego pulsacyjnego źródła światła. Niewątpliwą zaletą tego typu zabiegów jest wielokierunkowe działanie aplikowanego światła. Odpowiednio dobrana długość fali pozwala na likwidację przebarwień oraz zmniejszanie reaktywności naczyniowej skóry. Co wiąże się z ograniczeniem procesów zapalnych w skórze poddanej zabiegowi, przez co zmniejszeniu ryzyka powstawania nowych przebarwień.

G+ fb instagram twitter yt
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję