Wyślij wiadomość
[contact-form-7 404 "Not Found"]
lub Zadzwoń

+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

Zgrzytanie zębami

Droga redakcjo, mam pytanie do waszego eksperta. Otóż problem dotyczy mojego męża, a pośrednio i mojej osoby. Przeraźliwie zgrzyta zębami podczas snu, niejednokrotnie budząc mnie tym dźwiękiem. Słyszałam, że można użyć w tym celu zastrzyków z botoksu. Proszę o informacje w tym temacie.

Nocne zgrzytanie zębami to objaw bruksizmu – dolegliwości związanej z nadmiernym napięciem mięśni żwaczy i mięśni skroniowych. Patologiczna aktywność tych mięśni wyzwala się w skutek zwiększonego stresu bądź predyspozycji osoby do takiego rozładowywania emocji. Proces ten często jest niekontrolowany, a jedynym objawem nocnego zgrzytania, dostrzegalnym przez pacjenta może być poranny ból głowy, ból mięśni twarzy, stawu skroniowo – żuchwowego lub uszkodzenie powierzchni żujących zębów. Schorzenie to prócz zakłócania snu partnerowi niesie za sobą pogorszenie stanu uzębienia, jak również wiąże się ze zmianą rysów twarzy (twarz staje się kwadratowa, z silnie zarysowaną linią żuchwy). Szereg problemów związanych z bruksizmem można zminimalizować bądź wyeliminować toksyną botulinową. Proces leczenia polega na miejscowym ostrzykiwaniu nadmiernie napiętych mięśni żwaczy toksyną botulinową. Relaksacja tych mięśni ogranicza zgrzytanie. Zabieg jest małoinwazyjny, bezpieczny i prawie bezbolesny. Pacjent odczuwa ulgę już po 5-10 dniach po wykonaniu zabiegu, a efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy. Regularne powtarzanie zabiegu może doprowadzić do ustąpienia problemu. Pacjent odzwyczaja się od nawyku, obniża się napięcie mięśni, a twarz wysmukla się, odzyskuje łagodne rysy.

G+ fb instagram twitter yt
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w zakładce Ochrona Danych Osobowych. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję